Jesteś tutaj

Zdrowy kręgosłup

01/09/2017 - 10:00


OD WRZEŚNIA NOWE TERMINY SPOTKAŃ!!

   Kręgosłup - filar całego ciała. Niestety bardzo często nie dbamy o prawidłową postawę, szczególnie podczas siedzenia lub poruszania się. Z czasem obciążenie jakie spoczywa na naszym kręgosłupie zaczyna odbijać się na zdrowiu. Bóle, a niekiedy nawet poważne dolegliwości sprawiają, że szukamy pomocy u lekarzy i fizjoterapeutów. Zapominamy, że ruch i regularnie wykonywane ćwiczenia mogą nam zapewnić sprawność i zdrowie.

   Proponujemy zajęcia prozdrowotne, które zadbają o twój kręgosłup. Zawierające w sobie elementy izolacji, jogi, stretchingu i rehabilitacji. Ćwiczenia bezpieczne i specjalnie dobrane, aby zapobiegać i łagodzić bóle i dolegliwości ze strony kręgosłupa. Zajęcia minimalizują skutki przeciążeń, wzmacniają mięśnie stabilizujące, zmniejszają ich napięcie i przykurcze oraz poprawiają ruchomość stawów. Zajęcia obejmują także ćwiczenia rozluźniające i rozciągające poszczególne grupy mięśniowe oraz ścięgna. Poprawiają koordynację ruchową i świadomości własnego ciała.

   Przeznaczone są dla osób, które pracują przeważnie w pozycji siedzącej ub stojącej, a także osób chcących zadbać o prawidłową postawę i zapobiec problemom w przyszłości. Zapraszamy osoby zdrowe, jak również osoby z niegroźnymi dysfunkcjami kręgosłupa. Ćwiczenia są dostosowywane do indywidualnych potrzeb i ograniczeń uczestników. Pamiętaj, aby przed zajęciami poinformować instruktorkę o swoich dolegliwościach! Ćwiczenia nie wymagają dobrej sprawności fizycznej czy ruchowej. To one mają je poprawić. Zajęcia polecane dla wszystkich, bez względu na wiek i kondycję.

Co warto zabrać?
Wygodny, nie krępujący ruchów strój sportowy, zmienne obuwie i wodę.

Proponowane terminy spotkań: 
dla rannych ptaszków środa i sobota godz. 10:00
dla wolących popołudnia wtorek 18:00 i czwartek 17:00.
Grupa wtorkowa działa cały czas - można dołączać w dowolnej chwili, reszta grup ruszy po uzbieraniu się odpowiedniej ilości chętnych. Konieczny zapis przez formularz!