Jesteś tutaj

Andrzejkowe warsztaty taneczne!

Od 26/11/2011 - 10:30 do 27/11/2011 - 15:30

Szkoła tańca Salsa-Bielsko zaprasza na wyjątkowe warsztaty andrzejkowe w Bielsku-Białej!
Łącznie 10 godzin zajęć to wyjątkowa okazja do posmakowania aż czterech tańców: zmysłowej kizomby, radosnej samby de gafieiry, szalonego lindy hopu oraz energetycznego rock'n'rolla!
Specjalnie na tę okazję zaprosiliśmy pary instruktorskie z Krakowa i Warszawy.

Poniżej więcej info o technikach tanecznych i instruktorach.

Ponadto w sobotę 26.11 zapraszamy na imprezę (salsotekę) andrzejkową z naszymi gośćmi w Starej Szmergielni - w programie 4 pokazy taneczne, wróżby, animacje i zabawa do białego rana :)

Program warsztatów:

SOBOTA 26.11.2011
10:30 - 11:30 Lindy Hop (swing) - podstawy Ania & Jarek
11:40 - 12:40 Rock'n'Roll (nieakrobatyczny) - podstawy Ania & Jarek
12:50 - 13:50 Kizomba - podstawy Kasia & Damian
14:00 - 15:00 Samba de Gafieira - podstawy Kasia & Damian
15:00 - 16:00 przerwa
16:00 - 17:00 Lindy Hop (swing) - podstawy c.d. Ania & Jarek
17:10 - 18:10 Kizomba - podstawy c.d. Kasia & Damian

NIEDZIELA 27.11.2011
11:00 - 12:00 Lindy Hop (swing) Ania & Jarek
12:10 - 13:10 Samba de Gafieira Kasia & Damian
13:20 - 14:20 Rock'n'Roll (nieakrobatyczny) Ania & Jarek
14:30 - 15:30 Kizomba Kasia & Damian

Formularz zapisów tutaj

CENNIK (w PLN)   cena za lekcję z kartą Multi Sport cena za lekcję
pojedyncza lekcja 24 24 10*) 10
sobota (6 lekcji) 66 11 52 9,3
niedziela (4 lekcje) 56 14 42 10,5
fullpass (10 lekcji) 88 8,8 60 6
fullpass (10 lekcji) dla pary 150 7,5 /// ///
Dodatkowo:
! Mega zniżka - mega combo pass: do 10 listopada przy zakupie fullpassa na warsztaty andrzejkowe oraz combo passa na MiniFC - cena całości o 30zł niższa!
! rezerwujemy tanie noclegi dla przyjezdnych

*) Tylko 1 wpis w sobotę i 1 w niedzielę.

KIZOMBA to taniec i gatunek muzyczny wywodzący się z Angoli. Dosłownie słowo to w języku kimbundu (jednym z 5 rdzennych języków Angoli) oznacza „imprezę, udaną zabawę”. Jest mieszanką stylów, w której dominuje wpływ tradycyjnej angolskiej muzyki - semby oraz zouka z Antyli. Charakterystyczne dla współczesnej kizomby są: umiarkowane tempo, silny beat i elektroniczne brzmienie. Taniec charakteryzuje bliski kontakt w parze, zmysłowość, ale też dynamizm, z licznymi figurami nawiązującymi do tanga argentyńskiego i bachaty. Od czasu powstania kizomby w latach 70-tych XX wieku taniec ten wciąż się rozwija, przede wszystkim w Portugalii, gdzie jest najpowszechniej znany z racji najbliższych związków z Angolą (dawna kolonia). W ostatnich latach zyskuje dużą popularność w wielu krajach świata (m.in. w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Australii, Polsce) oraz w Afryce na Wyspach Zielonego Przylądka, które dziś uważane są za drugi, po Angoli, ośrodek rozwoju tego gatunku.

SAMBA DE GAFIEIRA a to styl tańca, który narodził się w Rio de Janeiro w latach 20 XX wieku, ale w pełni rozkwita od lat czterdziestych. Samba de Gafieira wyewoluowała z Maxixe, znanego również jako tango brazylijskie. „Gafieira” to lokal, w którym dawniej osoby z niższych warstw społecznych mogły się spotykać i tańczyć. Para tańcząca sambę ma do dyspozycji długą listę usystematyzowanych kroków, w których nazwach znajdziemy wiele nawiązań do piłki nożnej i do rybołówstwa. Isnieje wiele styli tańczenia samby oraz duża różnorodność w muzyce. Sposób tańczenia różni się między miastami, a nawet między dzielnicami i zależy przede wszystkim od nauczyciela. Chwytliwe, ciepłe melodie, radosna rytmika, proste, ale efektowne figury sprawiają, że grono miłośników tego bezpretensjonalnego tańca rośnie - dotychczas, poza Brazylią w Europie, a teraz także i w Polsce.

LINDY HOP stworzony został w salach tanecznych Harlemu na przełomie lat 20-tych i 30-tych, jest ekscytującym, radosnym tańcem dla ludzi w każdym wieku. Ten żywiołowy styl przeniesiony został najpierw do Kalifornii, a w czasie II wojny światowej rozpowszechniony został na całym świecie. Tancerzom Lindy Hop towarzyszyły dźwięki bigbandowej muzyki swingowej (Count Basie, Benny Goodman, Duke Ellington). Z Lindy Hop wywodzą się inne style, takie jak West Coast Swing, Boogie Woogie i Rock'and'Roll.
Jako jeden z najbardziej wysublimowanych tańców, Lindy Hop składa się z elementów sześcio- i ośmiobitowych, krokiem podstawowym jest tzw. Swingout. Opiera się w dużej mierze na improwizacji oraz umiejętności kreatywnego i analitycznego myślenia.
Jeśli lubisz taniec sportowy, robiący wrażenie na widzu i dający możliwość interpretacji muzyki, Lindy to coś dla Ciebie. Widowiskowa praca stóp, różnorodne tempo tańca oraz figury akrobatyczne "powietrzne" to jego cechy charakterystyczne. Figury akrobatyczne wykonywane przez profesjonalistów najczęściej podziwiać można w filmach, teledyskach oraz reklamach telewizyjnych.

 

Katarzyna Kędzierska - swoją przygodę z tańcem zaczęła w wieku 8 lat i przez 10 lat jej życie wypełniały turnieje i codzienne treningi tańca towarzyskiego, który darzy ogromnym sentymentem. Potem zauroczył ją reggaeton. Obecnie uczy, nieznanej jeszcze w Polsce, brazylijskiej Samba de Gafieira. Ważne miejsce w jej tanecznym życiu zajmują kizomba i semba. Jej ulubiony duet nauczycielski to Ricardo Sousa i Paula Loureiro (AfroLatin Connection), których ceni za pełen profesjonalizm, pozytywną energię oraz za elegancki i zmysłowy styl tańca. Pod okiem tych wybitnych instruktorów miała możliwość doskonalić swoje umiejętności, podczas półrocznego pobytu w Porto. Uczestniczyła w wielu warsztatach z gwiazdami tych angolskich tańców: Mestre Petchú i Vanessy, Kwendy Limy, Ricardo Sousy i Pauli Loureiro, Hélio Santosa, Avelino Chantre i Joany Machado na festiwalach: Warsaw Kizomba Festiwal 2010 i 2011, Warsaw Summer Salsa & Kizomba Festiwal 2010 i 2011, DMAES Summer Bootcamp 2011 – szkoła tańca AfroLatin Connection w Porto. Jako instruktorka zwraca największą uwagę na podstawy, czyli: zmysłowy ruch bioder u partnerek, zachowanie oryginalnego charakteru tańca oraz dobrą komunikację w parze.

Damian Pieszczyński - zafascynowany tańcem nieprzerwanie od 2007 roku, kiedy to trafił na swoje pierwsze zajęcia z salsy liniowej do szkoły prowadzonej przez Olę Leszczewicz. Następnie przyszła fascynacja tańcem pochodzącym z Afryki – Kizombą i matką Samby (i Kizomby) – Sembą. Brał udział w wielu warsztatach i festiwalach w Polsce i na świecie min: África Adançar 2009 i 2010, Batuke! 2010, Belgrade Workshop with Afrolatin Connection 2010, Warsaw Kizomba Festival 2010 I 2011, Summer Salsa & Kizomba Festival 2010, Warsaw Salsa Festival 2010. Jest tancerzem kreatywnym wymyśla ciekawe połączenia, które potrafią zaskoczyć partnerkę. Jako instruktor dba o czyste prowadzenie, ładne wykończenia figur i komfort partnerki.

Anna Makselan-Vieux - założyciel Studia Tańca Swing & Sway, pomysłodawca Swing Era Festival. Zaczęło się we Francji. Już jako ośmiolatka zawzięcie ćwiczyłam pas de bourree, wciągając brzuch i mocno ściskając pośladki. Po siedmiu latach przy drążku byłam gotowa na wszystko i wszystkiego głodna. Dawki Współczesnego czy Modern Jazzu nie wystarczały, czegoś im brakowało. Na studia przyjechałam do Polski. Bez większego zastanowienia brałam wtedy wszystko, co taneczne. Towarzyski, Współczesny, Salsa… byle tańczyć. Chodziłąm na zajęcia niczym zaawansowany nałogowiec. To w tym okresie poznałam Jarka i… zakochałam się. Bezapelacyjnie i bezwarunkowo. W swingu. Od pierwszego wejrzenia. Oczarował mnie taniec i oczarowała epoka. Muzyką, wdziękiem, całą sobą. Dzisiaj niesfornie marzę o tym, by cały świat pachniał retro, tańczył swinga i słuchał Armstronga. W wolnej chwili spelniam marzenia.

Jarosław Rupiewicz - założyciel Studia Tańca Swing & Sway. Nie tańczę od trzeciego roku życia, nie zacząłem w prestiżowej szkole, nie zostałem Mistrzem Świata na dziesiąte urodziny. Mając dziewiętnaście lat zapisałem się na kurs tańca towarzyskiego, na którym nikt nie wróżył mi kariery tanecznej. Pokierowany rok później do klubu Rock and Roll'a, rozpocząłem naukę u Grzegorza Wolnego. Pod jego okiem zdobyłem podstawy tego tańca i osiągnąłem pierwsze sukcesy, a dwa lata później sam zacząłem nauczać Rock and Roll'a w nowopowstałym klubie tańca MOKiS “Trójkąt” Mysłowice. Powróciłem do tańca towarzyskiego w Studenckim Klubie Tanecznym A.G.H. w Krakowie prowadzonym przez Annę i Stanisława Smoroniów. Tutaj też poznałem Anię, z którą zacząłem tańczyć. Dzisiaj razem prowadzimy zajęcia tańców swingowych w Krakowie nieustannie podnosząc swoje umiejętności na warsztatach krajowych (Adam Czub, Marcin Skrzecz) jak i zagranicznych (Grenoble Swing, Herrang Dance Camp).